Pěst Ježíšova

4. října 2016 v 17:49 | Sammael |  Fanoušci
Oficiální plakát. (web projektu)

Dnes bych rád vyzdvihl další klenot fanouškovské tvorby inspirované KatoLARPem, který mi doporučil redakční kolega Kryštov psohlavý. Jedná se o fanfilm založený na mírně alternativní interpretaci Nového zákona -- proto jej prosím nepovažujte za kanonické dílo, v němž se věrohodně odráží lore akce.

Vypráví příběh našeho Šéfa a Sprasitele, →Ježíše Krista. Ten zjistí, že jeho přítel Lazar onemocněl a zemřel. Proto se vydává do Betánie, kde má v úmyslu vdechnout zesnulému nový život. Jelikož ale svou →magii dosud neovládá na patřičné úrovni, kouzlo vzkříšení jej zklame. I přesto se Lazar nakonec probudí. Povstane z hrobu jako zombie, zahryzne se do těla nejbližší pozůstalé a počne šířit dílo zkázy.

Ježek se svým nejvěrnějším učedníkem Jedášem mezitím prchá do bezpečí, kde začíná přemýšlet, jak se z problémů dostat. Nakonec nezbývá, než se nemrtvým farizeům, Římanům a kovbojům postavit. Ježich nemá žádnou zbraň, apoštol mu nicméně včas duchapřítomně podá rybu, s jejiž pomocí Vykopatel dokáže pravé divy.

Kompletní film je k dispozici zdarma, aleluja!

Snímek obsahuje hektolitry krve a kupy vyhřezlých vnitřností, pročež si jej stejně jako stylově podobné Umučení Krista Mela Gibsona vychutnají nejlépe nezletilí diváci. Neobsahuje žádné násilí na zvířatech, všechny ryby jsou nahrazeny mimořádně věrohodnými replikami. Kostýmy zachycují mimořádně věrně dobové reálie, od autenticky římských uniforem po oblečení a revolvery kovbojů.

Bonusová scéna.

Českého katolarpera zamrzí snad jen absence dabingu či titulků v rodném jazyce. Film však neobsahuje obzvláštní přemíru dialogů a berete-li LARP patřičně vážně, jistě poznáte věrně vyobrazené momenty z přesvatých evangelií. Konečný verdikt našeho fanouškovského webu proto vyznívá velice pozitivně: Fist of Jesus vám vřele doporučujeme k promeditování a osvěžení pokladu vaší víry.

→Modleme se: Šéfe Ježichu Kriste, zapudil jsi nemrtvé od synů své církve. I od nás na přímluvu svatého Jiří Drakobijce odvrať všechno zlo. Nechť nás vede ruka Fotrova a nikoli ďábelské mámení Jeho nepřátel, abychom došli ke skutečnému vzkříšení. Neboť Ty žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama