Kněží

12. října 2016 v 20:56 | Kryštov psohlavý |  Pravidla
Knězem se stávají lidé, kteří již skutečně propadli fiktivnímu světu. Kněz už je docela zajímavá herní role. S rostoucím zápalem se postupně lidé, kteří dosáhnou tohoto ranku, vzdávají osobního života, aby se mohli více věnovat LARPu. Mají mnohé možnosti postupu vzhůru, s čímž samozřejmě přibývají povinnosti, ale i práva. Hráči, kteří dosáhnou ranku kněz, musejí splnit zkoušky z historie hry a jejího lore (proto studují na teologických školách) a strávit čas na úrovni →jáhen. Kněz samotný se dále člení. S každým dalším postupem v rámci této classy se všechny hráčské statistiky vylepšují o 15, zároveň má kněz speciální schopnost odpuštění →hříchů. Toto kouzlo kněz sesílá na nižší ranky, a tím zlepšuje hodnotu vlastnosti pocit svatosti s negativním efektem zvýšení narcismu, dokud není hráčem opět spáchán hřích.

Nejnižší kněžskou úrovní je kaplan, který spolu s jáhnem pomáhá koordinovat LARP na lokální úrovni. Slouží běžné kněžské rituály a →kouzla. Kaplan získává boost do statistik (všechny atributy +15). Kaplan pověřený správou významnější instituce se ale leckdy těší i značné prestiži (vojenský kaplan).

Velké rituály si žádají účast ministrantů, kněží (v červeném), ale i biskupa (v červeném uprostřed, poznáte ho podle vtipné čepičky).

Dalším stupeň ranku kněz je v rámci hry nazýván jako farář. Tento člověk řídí LARP na úrovni jedné či více obcí, vymýšlí a organizuje akce skromnějšího rozsahu a vede magické obřady (včetně →mše). Vyjma boostu na statistiky (všechny atributy kaplan +15) získává možnost povyšovat →laiky, kteří spadají do lokality (herně nazývané farnost) na různé posty. Většinou se zde jedná o kostelníky a →ministranty.

Sammaelova rejpavá poznámka: Ne každý, komu se říká farář, je nicméně skutečně herním farářem. Existují také administrátoři, kteří mají takřka stejná práva a povinnosti, na pomyslném žebříčku se ale nachází o fous níže. Rozdíly jsou v podstatě banální, hráči na nich nicméně často bazírují.

Kněz vlevo sesílá pravou rukou mocná požehnání na kalich a přitom předčítá z knihy kouzel. Kněz vpravo podporuje činnost svého kolegy soustředěnou modlitbou.

Třetí stupeň ranku se nazývá děkan. Tento člověk v rámci LARPu sdružuje faráře a přijímá od nich zprávy o průběhu jednotlivých herních akcí. Region, který má na starost, se nazývá děkanát. Vyjma kněžského bonusu (všechny atributy farář +15) může provést vizitaci farností (= kontrola dodržování →pravidel).

Sammaelova druhá rejpavá poznámka: Třeba v Čechách mají místo děkana vikáře, jehož funkce je však docela analogická.

Čtvrtým stupněm je kanovník. Mezi jeho povinnosti v rámci herního světa patří například účast v radě kapituly (úřad, který je ustanovován při velkých diecézích -- diecéze je rozsáhlý region na kterém se v rámci KatoLARPu odehrávají akce většího rozsahu). V rámci rady kapituly napomáhá s organizací rozsáhlejších akcí (vzhledem k velikosti je občas potřeba celá skupina kanovníků pro vyřízení všech náležitostí). Kanovník získává patřičný bonus do statistik (děkan +15 ke všem atributům).

Vytváření čerstvých kněží je speciální schopností biskupa.

Dalším stupněm kněze v rámci KatoLARPu je generální vikář který má na starosti herní prostory je pravou rukou biskupa (vyšší herní rank) při správě a organizaci herních záležitostí. Samozřejmě má za svou službu LARPu bonus v podobě boostu (všechny atributy kanovník +20).

Sammaelova poslední rejpalská poznámka: Generálního vikáře si nepleťme s oblastním vikářem, o kterém byla řeč v předchozí rejpavé poznámce.

Kněz z rodu měničů tváří je oděn do ornátu fialové barvy. Probíhá tedy pohřeb, advent, půst či jiná nemilá záležitost.

Kostýmové požadavky na kněze jsou už podstatně náročnější než třeba u jáhna nebo ministranta avšak jejich pořízení je hrazeno z katolarperského fondu. Základem je černé spodní roucho nazývané klerika a přes ni přehozenou dlouhou bílou noční košili nazývanou alba (v herním slangu se jí také říká albín). Přes albu je přehozená štóla (kněžský způsob nošení vypadá jako kulturista, co jde ze sprch) kterou si snad ještě pamatujete z kapitoly o jáhnech. Nakonec vše kněz přehodí slušivým pončem jménem ornát, který má barvu štoly, kterou je již vybaven.

Všichni kněží disponují rozsáhlým množstvím herních itemů. Nutno podotknout že fakticky vzato žádný z nich nevlastní, ale veškeré itemy spadají pod farnost a jsou majetkem Církve svaté.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama