Exorcismus

30. října 2016 v 19:20 | Sammael |  Magie
Ve starším článku o →andělech jsme již zmínili démony -- původně čisté a dokonalé bytosti, které se však vzepřely Bohu a byly svrženy do pekel, kde jim vládne finální boss celého KatoLARPu, ultimátní záporák Satan. Jelikož →hříšné lidstvo podlehlo svodům tohoto všivého ďábla, získal kníže temnoty mandát k invazím na Zemi, kam vysílá své pokušitele. Chrabří →biskupové a →kněží však znají způsob, jak s nimi zatočit!

Speciální →magii, kterou za tímto účelem praktikují, se říká exorcismus, lidově často též vymítání démonů. Má bohatou herní historii, velice často jej praktikoval i samotný Ježich. Ten dokonce uměl zlého ducha nejenom vyhnat, ale též připoutat k nové fyzické schránce, třeba ve formě stáda čuníků. Nejen IsLARP nebo ŽidoLARP má komplexy z vepřového, jak vidno. Posedlost se pak zpravidla projevuje stylem duševní choroby.

Kněz provádí exorcismus za využití jednoručního krucifixu.
Povšimněte si potměšilých ďáblů, krčících se za lůžkem.

Zde je nutno podotknout, že zatímco je dnes nějaká démonická posedlost rozumnému člověku tak akorát pro srandu králíkům, bývaly doby, kdy na ni zejména →laici KatoLARPu skutečně věřili. Dopustili se tak podobné chyby jako někteří jejich moderní kolegové: smísili →pravidla a svět hry se skutečností, takže docházelo k zanedbání léčby vážných psychických chorob a dalším excesům. Proto praktikování exorcismu rozhodně nezkoušejte doma!

Základní exorcismus je na katolarperovi proveden už během →křtu. Ďábla se hráči pravidelně zříkají následně každou chvíli v rámci obnovy křestního vyznání (ne, nejde o →vyznání víry v klasickém smyslu). Takzvaný velký exorcismus pak má podobu kouzelného rituálu se všemi náležitými zaříkadly, efektní deklamací a dalšími náležitostmi. Smí jej provádět jedině biskup či jím pověřený kněz. Ti se ale jeho praktikování bojí.

Využití kropáče, zbraně s plošným účinkem svatého poškození.

Během exorcismu má údajně docházet k materializaci (= zhmotňování předmětů), levitaci (= poletování osob i předmětů) a k dalším abnormálním jevům. Jelikož je ale církev zpravidla vlivem omezeného rozpočtu nedokáže věrohodně nafingovat a vylepšit tak herní zážitek, musejí je exorcisté občas vymýšlet. Alternativou jsou hollywoodské filmy, které si koncept exorcismu oblíbily a čas od času jej napasují do horrorového rámce.

Démonická aktivita navíc během roku kolísá a třeba dnes, v době Halloweenu, dosahuje mimořádně kritické úrovně (alespoň podle odborníků z fanouškovského serveru Protiproud). Na závěr si proto připomeneme několik rad pro aktivní hráče, jak se nežádoucí posedlosti bránit.

Je to podobné, jako s každým jiným kouzlem: stačí afektovaná gestikulace a příslušné zaříkadlo. Konkrétně se jako mimořádně účinné prokázalo šermování rukama do kříže a vykřikování Ježkova jména. Magický amulet →požehnaný knězem také prokáže cenné služby, podobně jako svěcená voda a další náboženské harampádí. Prevencí pak může být například →půst a zbožná →modlitba či návštěva →mše.

Nadčasový design patří mezi mnohé klady tohoto čarovného amuletu.

Soukromým favoritem našeho fanouškovského webu je však mocná medaile →svatého Benedikta. Obsahuje totiž mimořádně veselou kouzelnou říkanku, která probudí mimořádné schopnosti předmětu jako je světlo Kříže, které Satanovi šlehne do očí, bonus +15 proti drakům (zda jej použil i svatý →Jirka na zabití pštrosa, není známo), zahání nudu a způsobuje démonům prudkou otravu. Co víc si přát?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama