Červený trpaslík: S10E03 Lemons

8. října 2016 v 16:43 | Kryštov psohlavý |  Fanoušci
Jakožto fanouškovský web KatoLARPu jsme velice potěšeni, že se i talentovaní lidé, jako jsou herci z populárního seriálu Červený trpaslík, řadí mezi naše vášnivé spoluhráče. Co víc, podílí se na propagaci naší volnočasové aktivity ve svém profesionálním životě. Je až s podivem jak jeden prostý fenomém jako je LARP může radikálně ovlivnit i velice populární sci-fi seriál.

Ve třetím díle desáté série se Rimr přizná, že je od narození příslušníkem Církve Jedášovy (věří, že →Ježich na kříži nezemřel, ale obětoval se jeho bratr-dvojče Jedáš, aby mohl Ježich jakože vstát z mrtvých a pokračovat ve výuce základních →pravidel LARPu). Hrdinové seriálu se pak omylem dostávají do minulosti, kde se setkají s člověkem, kterého považují za Ježicha, Šéfa našeho a vládce celého LARPu.

Ježek bylo v oné době dost časté jméno. (Red Dwarf Wiki)

Rimr se rozhodl, že ho pozdraví (už proto že jeho druhé jméno je Jedáš, jak všichni protřelí larpáci vědí, Ježichův nej kámoš se tak taky jmenoval).

Inu, situace se poněkud vyostřila, po Ježichově kůži prahly římské legie, a tak se Ježich, spolu s posádkou Červeného trpaslíka dal na útěk. Po té co se Krytonovi povedlo zprovoznit zařízení na cestování časem se Ježich spolu s hlavními hrdiny dostává do budoucnosti na palubu vesmírné lodi. Tam posléze prodělá Ježich operaci na odstranění ledvinových kamenů a poté co si přečte Bibli se pokusí vrátit a zabránit si v zahájení LARPu.

To však nemůže posádka dopustit, a to proto, že by došlo k narušení časové přímky. Proto se vrátí do minulosti kde domnělého Ježicha vystopuje a vysvětlí mu, proč je důležité aby KatoLARP vznikl, kolik oddaných hráčů si získá a jak významným fenoménem se na poli role-playingu stane.

Bohužel však vyjde najevo, že člověk, kterého celou dobu považují za Ježicha jím není a jedná se jen o shodu jména. Omyl je vysvětlen a Ježíš z Cézareje se rozhodne, že zanechá svého učení a vynalezne tašku (v Ježichově době lidé odkládali věci na zem).

Poslední večeře posádky s Ježkem z Cézareje. (Red Dwarf Wiki)

Celý díl končí táím že celá posádka sedí kolem stolu a hoduje, než se vrátí zpět do své doby, když tu Rimr upozorní na nově příchozí. Tím není nikdo jiný než náš starý známý Ježich ve společnosti svého bratra dvojčete Jedáše. Tím díl končí.

V závěru bychom chtěli poděkovat autorům a hercům za propagaci KatoLARPu. Odvedli úžasnou práci a doporučuji se na tento díl podívat všem hráčům, a to i těm, kteří jinak sci-fi nějak neholdují a jsou fanoušky pouze fantasy žánru.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama