Biskupové

25. října 2016 v 21:13 | Kryštov psohlavý |  Pravidla
Nyní rozebereme další vysoký herní rank a tím je biskup a jeho variace. Biskupové jsou nejvyšší herní classou (i papež Franta je biskupem římským). Biskupové odvozují svůj herní původ od apoštolů (grupa asi dvanácti lidí co se pověsili na Ježka, když vyučoval pravidla). Považují se za jejich přímé následovníky. Ve hře plní roli ochránců a moderátorů, jsou to osoby zodpovědné za akce většího rozsahu (jako pouť či setkání mládeže).

LARP koordinují na území, které se nazývá diecéze (arcidiecéze u arcibiskupů a vesmír u papežů -- pokud začne lidstvo osidlovat nové planety, tak budou muset →orgové přijít s novou classou, která bude LARP koordinovat na planetární úrovni). Existuje i pomocný biskup, který je k ruce klasickému biskupovi tam, kde je ho v diecézi třeba.

Mezi biskupy se počítají i mnohé významné osobnosti KatoLARPu.
Na snímku pózuje Augustin Aurelius se svým novým tabletem.

Tento rank má svou vlastní posloupnost. Nejníže stojí pochopitelně biskup (prostě biskup bez příkras) za služby LARPu je odměněn bonusem do koncentrace, →svatosti (vše o 10) a jeho hodnota herního respektu stoupá na základě toho jak moc je veřejně činný a jak účinně propaguje LARP (tento bonus je zachován u všech biskupských ranků, s tím, že každému vyššímu roste o 15).

Biskup operuje v rámci své diecéze, organizuje větší akce, provádí rituály, které jsou mimo schopnosti farářů a →kněžích obecně. Aby se hráč mohl stát biskupem tak musí mít pevnou víru (nedostatek kritického myšlení), dobré mravy (svědomí z plastelíny), zbožnost (kapku fanatismu) a dobrou pověst (silný žaludek), zároveň musí být starší 35let protože být biskupem vyžaduje skutečný herní zápal který musí prokázat i tím že 5 let bude působit jako kněz.

Jak vidno, ani Ježich sám by biskupem být nemohl. Biskupy volí sám velký svatý fotr papež z Říma a když se mu někdo znelíbí, tak mu tento titul upře, jak se v minulosti i na našem území stalo.

Kardinál ve slušivém kostýmu spíchnutém z červené záclony svírá v prstech svou typickou čepičku.

V interní posloupnosti nad biskupem stojí arcibiskup, ten operuje na větším regionu, který se nazývá arcidiecéze (opět ne zrovna nápaditý název). Většinou je navázán na určité město (například arcibiskup pražský, olomoucký). Platí pro něj bonus biskup +15. Herní povinnosti arcibiskupa jsou: bdít nad vírou a církevní disciplínou, provádět kanonické vizitace a jmenovat administrátora diecéze. V současnosti v ČR fungují 2 arcibiskupové (jedná se o skutečně prestižní herní roli).

Nejvýše (ovšem neoficiálně) stojí v rámci biskupského žebříčku (nikoliv biskupského chlebíčku) kardinál. Kardinál se podílí na řízení KatoLARPu, ti kteří jsou mladší 80 let jsou povinni se účastnit tzv. konkláve (parta se sejde a volí nového papeže). Důvod proč musí být mladší 80 let je jasný, stařecká demence. Tento titul může dostat arcibiskup, biskup a dokonce to bylo možné i pro →laika (i když se to moc často nestávalo), v současnosti je minimální požadavek být →jáhen (což do zavedení ženských diákonek uzavírá tuto možnost pro ženy).

Běžný kostým biskupa vychází z kostýmu kněze (opět pro něj platí liturgické barvy a jejich bonusy), navíc mají speciální čepičku, které se také říká mitra a navíc má k dispozici i bojovou berlu (obouruční zbraň pro boj zblízka, statistiky záleží na jednotlivých exemplářích, obecně je destruktivní účinek hole vyšší, než v případě válečné kadidelnice).

Biskup, oděný ve vší parádě, provádí pravou rukou kouzlo →požehnání.
Levačkou přitom přidržuje odlehčený model bitevní berly.

V kardinálově kostýmu převažuje červená barva. Má k dispozici speciální čepičku zvanou též biret (bonus do vznešenosti o 15).

V redakci jsme rozhodli, že itemy vyjdou v samostatném článku. Vzhledem k rozsahu a množství je to více než logické.

Redakční dovětek: Rádi bychom vás na tomto místě informovali o blížící se premiéře dokumentárního filmu Laserpope, který zpracovává život nejdrsnějšího z papežů. Bude pro vás mít i vzdělávací hodnotu, neboť v něm účinkuje celá řada příslušníků kolegia kardiálů, aleluja! Vzdejte díky Šéfovi a omrkněte trailer.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama