Autoři

17. října 2016 v 23:08 | Sammael a Kryštov Psohlavý
Kryštov psohlavý

Do LARPu byl uveden již svými rodiči, aktivně však začal hrát až kolem pátého roku života. Roli dětského →laika bral velmi zodpovědně a věnoval velké množství času studiu herního lore v hodinách "náboženství". Od 11ti let se účastní hry jakožto →ministrant a na vnitřní ministrantské hierarchii postoupil až na vrchol a ve věku 14ti let se stal hlavním ministrantem, byl vůdcem všech ministrantů ve farnosti.

Ilustrační foto Kryštova.

Nově nabytá prestiž s jeho herní postavou jej natolik uchvátila, že začal uvažovat o tom, že by se pokusil postoupit výše a to konkrétně na →kněze. Tento plán mu vydrží až do věku 17 let kdy se začne zajímat i o věci mimo LARP avšak nadále nepřestává hrát a přijímá rituální kouzlo biřmování. V 18 si našel přítelkyni, která se larpu neúčastnila, nebyla jím unešena a tak se začal Kryštov účastnit čím dál tím méně akcí a magických obřadů.

Nakonec přestal aktivně hrát avšak jeho zájem o KatoLARP jej neopustil. Nadále se zajímá o nové herní koncepty, nové →svaté a svou hlavní pozornost věnuje herní historii. Konkrétně jej zajímají akce, které se dříve konaly, ale dnes již nejsou tak in (jako křížové výpravy a velké čarodějné grilovačky). Zároveň velkou část svého herního života věnoval studiu →pravidel a s trochou nadsázky by se dal označit za loremastera.

Sammael

Už od malička patřil mezi zapálené hráče KatoLARPu. Během dospívání však s tímto koníčkem skoncoval a následně stál u →základů tohoto pánbožkulibého projektu, v němž se dělí o své zkušenosti a dojmy. Uchoval si značnou slabost pro opulentní rituály a s oblibou je zpracovává v k tomu určené rubrice →Magie. Velký zájem má též o →fanouškovské projekty věnované herní tematice.

Jelikož se všechno lépe táhne ve dvou, hned při zrodu webu Sammael oslovil Kryštova psohlavého. Společně postupně vytvořili nové rubriky a naplnili je články.

Ve skutečnosti mám roztomilejší kopýtka, větší křídla a nahatý už ve 21. století nechodím.

I jako nehráč se Sammael pravidelně účastní některých událostí v rámci LARPu, díky čemuž může občas přispět k dobru i informacemi z aktuálního dění. Sleduje dění mezi organizátory a registruje novelizace pravidel.

Stejně jako Kryštov, i Sammael absolvoval v průběhu života intenzivní kurzy herního lore v podobě náboženství. To na něm zanechalo hluboké stopy, takže má potřebu dopisovat do cizích článků své rejpalské poznámky, neřád nenechavý!

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama