Restaurovaná Ježichova freska

26. září 2016 v 22:41 | Sammael |  Fanoušci
Přemýšleli jste někdy, proč Ježíši Kristu na tomto blogu říkáme Ježek? Důvody jsou dva: jednak je podle herního lore Ježich náš imaginární kámoš a nevlastní brácha, takže nemáme důvod lpět na formálním oslovení. Navíc si z něho i tak trochu střílíme kvůli jedné události z posledních let. Vítejte v nové rubrice věnované fanouškovským kreacím inspirovaným KatoLARPem!

Žila byla v severním Španělsku jedna důchodkyně, která toho neměla moc na práci. Ani na stará kolena ale nepřestala hrát námi všemi oblíbený LARP. Jednoho dne si všimla, že se freska v kostele ve městě Borja už docela oprýskala a tak se rozhodla přiložit ruku k dílu. Výtvarnému umění se údajně věnovala celý život, tak co by si s jedním Ježichem neporadila? Dopadlo to takhle.

Hle... člověk? (Independent)

Dokonce i ctění reportéři z redakce serveru Idnes.cz nedokázali výše vyobrazeného Spasitele světa nazvat jinak než jako oteklého ježka. Restaurovaná freska okamžitě dobyla Internet, davy turistů pořádně nakoply ekonomiku její domovské lokality a na svůj podíl i nakonec přišla i hyperaktivní babička. A Ježíš je od těch dob zkrátka otylý Ježek, to dá rozum.

Chcete-li se sami chopit virtuálního štětce, rozhodně se neostýchejte. Vaše freska čeká na odbornou pomoc na této adrese (i když odkaz občas trochu zlobí). Já jsem už samozřejmě vlastní vizí Ježichova ideálního portrétu světové kultuře přispěl.

Ta podoba, co říkáte?

Bůh Fotr totiž milostivě shlíží na všechny, kteří se se zápalem a svatou horlivostí věnují práci na Šéfově vinici! Pouze upřímná víra se cení, schopnosti přijdou s praxí. Španělská důchodkyně přispěla svým skromným talentem, já jsem pro vás založil tuto zbožnou, milostí Pucha Svatého překypující stránkou. Jaký dar dnes nabídnete Stvořiteli světa vy?

→Modleme se: Milosrdný Bože, na příkladu ctihodné seniorky jsi nám dnes ukázal jemnocit, s nímž hledíš i na tu nejdrobnější službu lásky. Ty, který jsi s pochopením hleděl na chudou vdovu u chrámové pokladnice (Mk 12:41-44), pohlédni nyní i na nás, pokorně Tobě nabízející plody naší práce. Žehnej nám a veď naše chvějící se štětce svou rukou, abychom Tebe samého oslavili, skrze Ježka našeho Šéfa, amen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama