Požehnání

17. září 2016 v 18:48 | Sammael |  Magie
Požehnání je základním katolickým kouzlem, které ovládá každý hráč (kněží mají ale samozřejmě bonus). Lze jej uplatnit nejenom na lidi, ale i na věci. Těm se potom zlepší herní statistiky. Kombinované požehnání vícera osob, například skrze modlitbu, ještě navyšuje účinky kouzla.

Účinnost požehnání zvyšuje i kvalita vašeho kostýmu.

Použití: Nasaďte důstojný výraz a začněte recitovat invokace všemožných →svatých, andělů, popřípadě samotného Boha. Ideálně si vyberte toho člena →Nejsvětější trojice, do jehož portfolia spadá bonus, který chcete získat a zkombinujte ho s nejvhodnějším světcem.

Jak zhruba to může vypadat:

Žehnáte ohňostroj? Vzývejte svatou Barboru.
Chcete vylepšit svou kávu nebo neatraktivní zevnějšek? Zkuste svatého Droga.
Bolí vás hlava? Pomůže svatý Diviš.
Nefunguje televize? Svatá Klára je tu pro vás.

Svatého Diviše holt hlava nebolí.

Pro jistotu znovu připomínám, že efekty veškeré magie jsou výlučně herní. Když si ustřelíte prsty petardou, drmolení modliteb vám nepomůže o nic víc, než dokáže vyléčit vaši migrénu nebo opravit poškozenou elektroniku. Hnusní taky zůstanete pořád.

Ideální prstoklad předvedený Bohem Fotrem. Správné požehnání musí tak trochu vypadat, jako když se chcete ve škole zeptat, jestli můžete na záchod.

Dobrá. Invokaci jste si vybrali a pronesli. Nyní složte prsty do žehnacího gesta a nad předměty či osobou udělejte kříž. Můžete využít i pokládání rukou či drobný křížek na čelo, jde-li ovšem o člověka. Pokud chcete vypadat dramatičtěji, žehnejte rovnou celou paží.

K poslednímu kroku potřebujete svěcenou vodu. Ta je paradoxně taky jenom obyčejnou vodou, vylepšenou požehnáním kněze, které se provádí zhruba tak, jak jsme si právě popsali. Dokáže ale své bonusy předávat dál na lidi či předměty, které chcete vylepšit.

-5 % spotřeba paliva, +2 k zachraňování koček ze stromů pro celou osádku (Wikipedie)

Pokropte cíl požehnání svěcenou vodou. Čím víc, tím líp. V případě nouze postačí pár kapek, klidně si ale sežeňte demižon nebo hasičský vůz. Ve výbavě kostelů obvykle nechybí praktický kropáč, popřípadě rovnou pořádná metla s dostatečným plošným pokrytím.

Krom svého primárního využití poslouží kropáč i pro kontaktní boj. (Wikipedie)

Neumíte-li mluvit, nemáte-li ruce nebo schází-li vám svěcená voda, můžete některý z kroků vynechat, žehnání bude i tak fungovat. Správným provedením výše uvedených pokynů ale vytěžíte z celého kouzla ty nejlepší bonusy. A když se bude zdarma udělovat požehnání ve vašem kostele, nezapomeňte si pro něj zaskočit!

+10 svaté poškození, účinkuje proti nemrtvým, démonům a ateistům
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama