Ministranti

26. září 2016 v 23:17 | Kryštov psohlavý |  Pravidla
Dítě →laik (většinou mužského pohlaví) může dosáhnout nižší hodnosti nazývané ministrant. V podstatě se jedná o učně →magie, který studuje všechny záležitosti spojené s průběhem kouzelných obřadů a obětí. Oficiálně nepodstupují žádný iniciační rituál, ale záleží na lokálních autoritách. Každopádně je ministrant povinen podstupovat výuku rozšířené magie. Kostým většinou dostává od zástupců organizace. Může však nastat situace, že provádí svou roli oblečen jako laik.

Tento exemplář ministranta třímá obouruční válečnou kadidelnici. Používá se podobně jako řemdih, ale na rozdíl od něj udílí nepříteli ještě dodatečné poškození ohněm. Povšimněte si hrdého výrazu Kristova vojáka.

Přesto že se ministrantský stejnokroj lokálně liší, dá se zobrazený oděv považovat za standardizované provedení herního kostýmu ministranta. Přestože ministrant nestojí oficiálně nad laikem, bývají mnohdy tito jedinci považováni za elitu mezi laiky. A je to pochopitelné vzhledem k tomu, že jsou do jisté míry zprostředkovateli vůle →orgů. Sluší se zmínit, že mají svou vlastní herní hierarchii, která však ostatní classy neovlivňuje. V podstatě se člení dle úkolů, které během své asistence při performanci kouzla provádějí (jako nošení knih kouzel nebo podávání obřadních předmětů).

Herní předměty ministranta jsou vesměs identické s těmi laickými, ale manipulovat může i s některými itemy vyšších ranků, které uvedu až u nich.

Poněkud antikvární model křížku, který lze snadno zavěsit na krk. Existují ale i zápěstní, popřípadě ruční varianty.

Ministrantský kříž. Jedná se o speciální item ranku ministrant. Jeho podoba se liší v závislosti na lokálních zvyklostech. Příslušníci classy mezi sebou občas na lokální úrovni soutěží a vítěz je označován jako hlavní ministrant. Tento předmět má rozsáhlé herní lore spojované s postavou některého svatého nebo blahoslaveného. Také modifikuje hodnotu svatosti bonusem +4 a zvyšuje kapacitu many o 5, zároveň má však negativní efekt narcismus +4 a arogance +6 po dobu co je nošen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama