Máti Terka

29. září 2016 v 19:57 | Kryštov psohlavý |  Svatí
Myslím, že nastal čas se zde zmínit se o jednom z nejnovějších přírůstků do Pánbožkova hvězdném týmu →svatých a tím není nikdo jiný než uctivá, pokorná a milující Matka Tereza -- rodným jménem Agnesë Gonxhe Bojaxhiu (nejen papež, ale i řeholníci mohou používat přezdívky). Zároveň bych chtěl pojmout tento článek jako návod, jak v rámci KatoLARPu dosáhnout této posmrtné pocty.

Terka prezentuje KatoLARP americkému prezidentovi. Samozřejmě v kostýmu, jak se sluší a patří!

V prvé řadě skutečně nezáleží na tom, jaký jste nebo jak se chováte, ve hvězdném týmu svatých je místo pro každého od poustevníka (svatý František z Assisi) až po vojevůdce, kteří vedli ve jménu KatoLARPu obrovská vojska proti LARPům jiným (svatý Karel Veliký, k problematice jeho svatosti se taky brzy dostaneme).

Záleží jen na schopnosti aktivně propagovat LARP a přivádět do fiktivního světa více hráčů, protože čím více hráčů, tím větší zábava. Pokud se vám daří působit jako světec, →orgové LARPu vás jistě posmrtně vepíšou do oficiálního seznamu.

Ale teď už ke světici samotné. Není snad člověka, který by vedl méně sobecký život. Odevzdaná žena, která se rozhodla odejít ze svého relativně pohodlného života pomáhat chudým a trpícím. Do jisté míry se stala maskotem celého KatoLARPu a její tvář se stala známou i mimo herní svět. Reprezentace přinesla takové ovoce, že se začalo zapisovat velké množství nových hráčů. Povětšinou se jednalo o její pacienty, kteří si sice herního světa přespříliš neužili, ale stejně se o LARPu začalo zase po dlouhé době mluvit.

Máti si jako mnoho svatých založila vlastní řád osob s oděvem stejně divným, jako měla sama.

Správně zmáknutá práce v oblasti propagace způsobila, že se do financování LARPu začaly nalévat nové peníze, což mělo za následek zlepšení kvality herních eventů. Smrt naši svatou zastihla 5. září 1997 v Kalkatě, kde byla zrovna na významné PR akci.

Pro svatořečení je ale třeba vykonstruovat ještě tzv. zázraky. Jejich charakter musí orgové řádně uvážit, protože pak definuje kompetence svatého. Nikdo by nechtěl být patronem toalet nebo ochráncem přechodů pro chodce a tak je třeba zapracovat v tomto směru již za života. Svatá Matka Tereza se nicméně celý svůj život se motala kolem nemocných, takže už zbývalo jen iniciovat nějaké zázračné uzdravení a práce se svatořečením byla způli hotova.

Terka zamlada.

Pro Matku Terezu tohle nastalo dne 5. září 1998, přesně rok po její smrti, kdy byla obviněna z toho, že způsobila vyléčení nádoru. V klášteře, kam byla nemocná přivedena, došlo k →magickým obřadům, které byly zaštítěny právě jí a tramtadadá velké kouzlo a nádor je fuč. Jedno velké blahoslavení pro Matku Terezu!

K svatořečení je třeba však trochu víc než jen vyléčit nádor. Byly proto učiněny patřičné kroky, aby byl celý proces urychlen a zkrácen. Den D pro Matku Terezu nastal dne 18. prosince 2015 kdy Vatikán (sídelní stát celého LARPu a organizátor největších eventů) uznal této bohulibé osobě druhý zázrak. Konkrétně se jednalo o zázračné probuzení z kómatu (to že byl jedinec v nemocnici a že kolem něj poskakovali doktoři, s tím nijak nesouvisí, samozřejmě).

Manželka hospitalizovaného muže se prý →pomodlila k Matce Tereze a bum! Máme tu novou svatou. K oficiální kanonizaci (ano, tak vtipně se to oficiálně jmenuje) došlo dne 4. září roku 2016 (a Terka byla obrazně kanónem vystřelena do nebes).

Jako svatá má Terka konečně právo na postavení modly, před nít budou získávat herní bonusy další generace larperů.

V závěru bych chtěl dodat, že je tato postava nádherným přírůstkem do sbírky Pánbožkových svatých. Chtělo to čas upravit →herní lore tak, aby do něj Matka Tereza zapadla, ale práce, kterou tomu orgové věnovali, stála za to a musíme tedy vzdát dík všem, kteří zajistili, aby se nám opět mohl rozrůst pantheon svatých a tím se zkvalitnil herní zážitek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama