Laikové

25. září 2016 v 19:40 | Kryštov psohlavý |  Pravidla
Laik je nejnižší hodnost v rámci LARPu, kterou získá hráč ve chvíli, kdy vstoupí do hry.

Je třeba zdůraznit, že už vstup do KatoLARPu má svá úskalí, konkrétně existují dva způsoby. Prvním a nejčastějším je přihlášení rodiči, kteří se již larpu účastní. Rodič vyplní přihlášku a dítě poté absolvuje příslušné obřady, které budou popsány v rubrice →magie. Dítě tímto automaticky dostává rank laik s tím, že musí věnovat dost svého času studiu herního lore a absolvovat celou řadu magických ritů pro zlepšení herních statistik.

Dospělí to mají se vstupem do larpu těžší. Pokud je jejich rodiče nepřihlásili, musejí začínat s rankem katechumen (v podstatě laik jen bez rituálů) a před oficiálním vstupem do herního světa studovat lore a následně z něj i skládat zkoušky, pokud uspějí tak je jim umožněno absolvovat vstupní magický ryt, který je víceméně směsicí všech ritů, které v průběhu svého studie absolvuje dítě-laik.

Čím víc věřící vypadá jako Neo z Matrixu, tím lépe pro něj.

Co se itemů a kostýmů týče, jsou orgové vůči laikům a katechumenům benevolentní, takže následující považujte jen za doporučenou herní výbavu. V podstatě jediné nepřípustné věci jsou krátké rukávy a u žen jsou také zvláště nevhodné minisukně. Doporučenou výbavou pro muže je společenský oděv (třeba černé sako, bílá košile s kravatou), džíny jsou sice tolerovány, ale doporučuji se jejich nošení v rámci LARPu zdržet. Pro ženy pak sukně (minimálně pod kolena) a svetr.

Mezi itemy laiků a katechumenů patří ty nejběžnější předměty v LARPu.

Růženec (magické korálky) slouží při opakování kouzelné mantry, která nese stejný název. Sama formule růžence se člení na čtyři druhy, z nichž přináší hráči jiné benefity.

Co kulička, to modlitba. Vím, že je toho hodně, ale trpělivost imaginární bonusy přináší!
  • Radostný (zvyšuje hodnotu radosti o 6 a stojí 3 many, zároveň má však negativní efekt únava, který trvá po dobu 2 hodin)
  • Světla (noční zrak po dobu 15 minut a stojí 5 many, negativní efekt oslnění po dobu 45 minut)
  • Bolestný (efekt bolest na všechny protivníky po dobu 4 minut a stojí 7 many, negativní efekt krvácení z uší po dobu 10 minut)
  • Slavný (přidává 5 zkušeností a stojí 10 many, negativní efekt narcizmus zvýšen o 8 po dobu 15 minut
Uvedené statistiky růženců jsou určeny pro samostatné kouzlo, je-li však odříkávání zaklínadla skupinové tak se pozitivní i negativní vlastnosti kouzla násobí počtem účastníků. Veškeré efekty jsou čistě herní a nemají vliv na realitu.

Bible svatá. Jedná se o předmět každodenní potřeby. Každý účastník LARPu je povinen minimálně jednu vlastnit a je doporučeno si v ní listovat -- nikoliv číst. Kniha je základním soupisem herního lore a historie herního světa.

Čím starší a ohmatanější kancionál je, tím lépe poslouží. Rezidua vypuštěných kouzel sídlí v jeho stránkách.

Kancionál (příruční kniha kouzel) obsahuje podrobný soupis →každodenních modliteb a magických žalmů, které se užívají při společných rituálech. Kouzla jsou řazena dle zaměření a nejsou hlouběji popsána, proto doporučuji hráčům si do ní tužkou přidělat poznámky. Zároveň se jedná o příručku pro doprovázení skupinových kouzel.

Katechismus katolické církve (herní pravidla) je příručka, která slouží hráčům k základní orientaci v pravidlech LARPu. Když se dva hráči nemohou shodnout v nějaké věci týkající se KatoLARPu, tak jim stačí nahlédnout do této knihy a objasnit si nesrovnalosti s výkladem pravidel.

Speciální druh kříže, takzvané čarovné téčko. Vzniká, když hladový křesťan ohryže horní část břevna.

Magické talismany. Jedná se o širokou škálu věcí od šperků až po masivní dřevěné, nebo kovové sošky. S vytvořením talismanu musí spolupracovat vyšší herní rank, zároveň doporučuji konzultaci, zda se daná věc hodí jako magický talisman. Jejich užití je všestranné a hráči dokonce často s talismany obchodují a vyměňují si je.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama