Křížová cesta

22. září 2016 v 21:52 | Sammael |  Magie
Nebaví vás stále jen recitovat odrbané →každodenní modlitbičky a chtěli byste získat výrazné herní bonusy? Rádi se hýbete? Pak vám vřele doporučuji absolvovat kouzelný rituál křížové cesty, nejlépe pak v postním období. Praktikovat ho můžete v každém dobrém kostele a často dokonce i ve volné přírodě! Nic lepšího pro své ubohé hmotné tělo ani vznešenou (herně) nesmrtelnou duši udělat nemůžete.

Tajné zastavení: Ježíš se chystá tasit světelný meč a prosekat si cestu na svobodu. Voják v pozadí si právě uvědomil, že měl tomu otrhanci tu kovovou trubičku přeci jen sebrat.

Než Ježich zemřel, aby zápletka KatoLARPu dávala smysl, vlekli ho vojáci ulicemi Jeruzaléma na horu zvanou Golgota. Proto je většina exteriérových křížových cest situována právě na svah nějaké terénní nerovnosti. Čím těžší je vyšplhat nahoru, tím lepší bonusy hráč dostane a tím vyšší hodnotu zbožnosti může předvést svým méně úspěšným přátelům.

Klíčem k úspěchu je hned od začátku nasadit unylý pohled a během cesty se tvářit čím dál zoufaleji. Pokud dojdete na vrchol v horší psychické kondici než samotný Ježek, můžete si gratulovat. Do rytmu kroků můžete zpívat nějakou pomalou a deprimující katolickou písničku, jejíž tóny vás patřičně rozesmutní a zároveň vás budou stát další energii, věnovanou k provozu hlasového ústrojí, čímž zvyšujete svou šanci na dosažení cíle v prachmizerném stavu.

Odkládací koutek umožňuje obzvlášť horlivým věřícím na chvíli opustit kříž, zatímco navštěvují veřejné WC.

V kostele či jiné sakrální budově vybavené křížovou cestou obvykle nemáte tolik možností. Zmerčíte-li příležitost, zkuste využít aspoň třeba schody nebo otáčivé dveře (a ano, druhé jmenované se v herních lokacích zpravidla nenacházejí).

Křížovka se sestává s většího či menšího počtu zastavení, nejobvykleji ze čtrnácti. Ne pro všechny existuje nějaká opora v bibli, protože evangelisté se se smrtí Ježicha většinou vypořádali hezky stručně bez zbytečných cavyků.

Mezi jednotlivými zastaveními je třeba přecházet pomalu, důstojně a s pohledem typu uletěly mi včely. Krom již zmíněného zpěvu se hodí pronést vždy nějakou modlitbu či provést aspoň něco málo z katolického tělocviku - nejčastěji pokleknutí či úklonu. Koná-li se tato akce ve skupině, bonusy jednotlivých účastníků jsou mírně navýšeny. Čím výše →hierarchicky postavená osoba je přítomna, tím úžasnější prestiž vám bude poskytnuta.

Zastavení poslední, Ježíš zabásnut za odhalování se na veřejnosti. Povšimněte si mříží a ochranné bariéry. (zdroj)

Trvá-li zrovna období Velikonoc, pořádání křížových cest nebývá zvykem. Naštěstí existuje řešení jménem cesta světla. Jde o optimističtější variantu, během které se nemusíte kabonit, ani šplhat do kopců. Na druhou stranu poskytuje o mnoho skromnější bonusy, vlivem chybějící deprivace na vás nenechá trvalé stopy a celkově jí prostě chybí šťáva. Ortodoxní katolarper se na podobnou trapárnu pro slečinky radši vykašle a půjde se celé odpoledne modlit třeba růženec nebo litanie.

Mezi některými teology panuje názor, že je cesta světla pouze sofistikovaným vylepšením pranku, kterým si Bůh Fotr již od nepaměti střílí z →andělů. Vzhledem k reálné neexistenci duchovního světa tuto odvážnou hypotézu nelze nijak ověřit, ostatně jako v podstatě libovolný prvek katolické věrouky. Cítím se však přesto povinen tuto okolnost zmínit, protože boží cesty jsou nevyzpytatelné a Jeho smysl pro humor dost ubohý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama