Jáhni

27. září 2016 v 22:50 | Kryštov psohlavý |  Pravidla
Jáhnem (diákonem) se stane účastník LARPu poté, co absolvuje patřičné kurzy a rituály. Pak je mu umožněno sloužit při rozdávání polomáčených oplatků. Zároveň vypomáhá s koordinací LARPu na lokální úrovni.

Jáhen prosí biskupa, aby mu do hlavy řádně natlačil všechny potřebné schopnosti a vědomosti. (Wikipedie)

Za své služby získává benefity v podobě boostu na statistiky, zároveň má právo oficiálně ukončit populární rituál mše svaté. Krom základní laické úrovně magie nebo poloprofesionální magie →ministrantů jáhen provádí obřady a kouzla složitějšího charakteru.

Zvlášť jeho kouzlo požehnání má oproti →laikům nebo ministrantům značné navýšení účinku. Provádí-li jej hráč úrovně jáhen, tak se jeho účinek násobí dvěma, a to jak pro pozitivní tak pro negativní stránky →magie.

Jáhen zpívá tradiční katolickou reklamu na svíčky zvanou Exsultet během tradiční velikonoční svíčkové párty. Co si místní klérus mamutími rozměry paškálu kompenzuje, není autorům KatoLARPu známo. A ani to vlastně nechtějí vědět. (Wikipedie)

Každopádně má tento rank oproti vyšším rankům výhodu v tom, že navzdory vysokému hernímu zápalu příliš netrpí osobní život hráče. Jáhni běžně mají rodiny a děti, které jsou všichni účastníky LARPu. Není potřeba toho moc obětovat ve jménu roleplaye. V dřívější fázi hry byla tato role otevřená i ženám ale posléze se uzavřela čistě pro muže.

Sammaelova rejpalská poznámka: Současný katoboss Francek nicméně nad možností ustavování ženských jáhenek veřejně uvažuje, takže se třeba zájemkyně o pokročilou herní magii jednou dočkají.

Ideální kostým pro jáhna (diákona) sestává z černého roucha spodního a bílého roucha svrchního.

Vlevo kněz, vpravo jáhen. Poznat je v těch prostěradlech od sebe se naučíte v závěru článku.

Sammaelova rejpalská poznámka podruhé: Tady vás kolega Kryštov trochu trollí. Ve skutečnosti má mít jáhen bílou košili zvanou alba a přes ni takový původem římský hadr jménem dalmatika. Vypadá zhruba jako knězův ornát.

Co se itemů týče, mají jáhni možnost používat itemy classy kněz a to obvykle bez nutnosti se dotazovat a dostanou se i k takovým věcem o kterých může ministrant jen snít. Mají dokonce pravomoc zastoupit rank kněz, když je vytížen a nemůže se aktivně účastnit LARPu.

Sammaelova poslední rejpalská poznámka: To se týká jen některých druhů kouzelných rituálů, například bohoslužby slova.

Štóla. Tento předmět nosí jáhni různým způsobem a je distribuován v různých barevných provedeních. Prvním je barva bílá, která zvyšuje množství získaných zkušeností o 10% negativní efekt narcismus zvýšen o 4 po dobu, co je předmět nošen. Červená zvyšuje náboženský zápal o 8, negativní efekt zvyšuje náboženský zápal o 8, zelená přináší bonus odolnosti proti únavě, který se během dlouhého mezidobí hodívá.

Nudíte-li se, jak je v KatoLARPu obvyklé, můžete štólu skládat do hezkých tvarů.

Fialová má pozitivní efekt navýšení hodnoty pokory o 5, prohlubuje však i utrpení plynoucí z dlouhého postu, a to o 5 %. Zlatá přináší benefit důstojnost + 8 a zbožnost + 15 za cenu vyřvaných hlasivek z povinného pění chvalozpěvů. Méně časté jsou barvy černá a růžová, i na ně ale v rámci LARPu občas narazíte. Černá barva zvyšuje šanci projít nespatřen skrze špatně osvětlené oblasti, způsobuje však svému nositeli depresi (používá se při pohřbech). Růžová činí jáhna atraktivnějším pro opačné pohlaví, což mu někdy vyhovuje a někdy zase ne.

Jáhni nemají dovolený způsob nošení kolem krku, jako nosí kulturisti ručník, když jdou ze sprch. Ten je vyhrazen pro hráče, kteří dosáhnou ranku kněz. Místo toho diákon nosí štólu jako šerpu přes levé rameno. A ne, neptejte se, proč zrovna přes levé. Žádný dobrý důvod to mít nebude, zkrátka jsou tak nastavená pravidla LARPu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama